^ Powrót na górę
Edukacja Powiat Sieradzki

 

 

LO w ZSP w Warcie

Rozmiar tekstu:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Warcie

ul. 3 Maja 29

98-290 Warta

tel. 43 829 41 21

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres strony internetowej: liceumwarta.home.pl

Klasa mundurowo-policyjna

Przedmioty rozszerzone: język polski, historia lub wiedza o społeczeństwie.

Uczniowie mają do dyspozycji bezpłatne kursy samoobrony i strzelectwa. Ukończenie klasy umożliwia absolwentom studiowanie na kierunkach: resocjalizacja i zarządzanie bezpieczeństwem.

Klasa turystyczno-sportowa

Przedmioty rozszerzone: język obcy, biologia lub geografia.

W ramach zajęć SKS uczniowie mogą korzystać z różnych form aktywności fizycznej: gier zespołowych, siłowni, zajęć fitness oraz brać udział w przedsięwzięciach turystyczno-krajoznawczych. Ukończenie klasy umożliwia absolwentom studiowanie na kierunkach związanych z hotelarstwem, turystyką oraz na akademiach wychowania fizycznego.

Klasa pedagogiczno-dziennikarska

Przedmioty rozszerzone: język polski i język obcy, historia lub wiedza o społeczeństwie.

Na zajęciach prowadzone są warsztaty dziennikarskie. Uczniowie prowadzą szkolny radiowęzeł, wydają gazetkę, redagują stronę internetową szkoły, fotografują i tworzą materiały wideo. Przewidziane są również zajęcia z pedagogiki oraz różne formy wolontariatu w placówkach współpracujących: Zespole Szkół Specjalnych w Warcie, Domu Opieki im. św. Franciszka przy Klasztorze Sióstr Bernardynek i sieradzkim oddziale fundacji Dr Clown.

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14