^ Powrót na górę
Edukacja Powiat Sieradzki

 

 

LO w ZSP w Błaszkach

Rozmiar tekstu:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Błaszkach

pl. Sulwińskiego 31

98-235 Błaszki

tel. 43 829 20 88

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Adres strony internetowej: zsp-blaszki.pl

Klasa mundurowa:

Przedmioty rozszerzone: język angielski, geografia

Program nauczania w tej klasie przewiduje realizację języka angielskiego i geografii lub matematyki w zakresie rozszerzonym, co pozwoli na przygotowanie do egzaminu maturalnego w stopniu rozszerzonym.

Lista przedmiotów punktowanych: język polski, matematyka, język obcy - najwyższa ocena, historia

Klasa mundurowa jest dla ludzi energicznych, pełnych zapału i pasji. Oprócz tradycyjnych lekcji z przedmiotów ogólnokształcących, pozwala rozwijać sprawność fizyczną i zainteresowania związane ze służbami mundurowymi. 

Zdobycie wiedzy i umiejętności w tym oddziale umożliwi dalszą naukę na wyższych uczelniach czy szkołach policealnych.

Absolwentami klas mundurowych zainteresowani będą: policja, wojsko, straż pożarna, służba celna, służba więzienna i inne.

Klasa biologiczno-chemiczna:

Przedmioty rozszerzone: biologia, chemia, język angielski

Program nauczania w tej klasie przewiduje realizację języka angielskiego, chemii lub biologii w stopniu rozszerzonym, a tym samym przygotowuje do egzaminu maturalnego w zakresie rozszerzonym.

Lista przedmiotów punktowanych: język polski, matematyka, język obcy - najwyższa ocena, biologia lub chemia.

Nauka w tej klasie przygotuje cię do podjęcia nauki na uczelniach wyższych na kierunkach medycznych, biotechnologicznych, technicznych. Pozwoli ci na zdobycie umiejętności niezbędnych do tego, by odnosić sukcesy w dzisiejszym świecie.

Klasa ekonomiczna:

Przedmioty rozszerzone: geografia, język angielski, matematyka lub wiedza o społeczeństwie.

Program nauczania w tej klasie przewiduje realizację języka angielskiego, geografii lub matematyki w zakresie rozszerzonym, przygotowuje uczniów do egzaminu maturalnego w stopniu rozszerzonym.

Lista przedmiotów punktowanych: język polski, matematyka, język obcy - najwyższa ocena, geografia lub wiedza o społeczeństwie.

Klasa ekonomiczna jest dla uczniów, którzy zamierzają studiować na kierunkach prawniczych, ekonomicznych, przyrodniczych i finansowych, a w przyszłości chcieliby zostać np. księgowymi, prawnikami czy pracownikami banku.

 

1  2

3  4

5  6

7  8

9  10

11  12

13  14