I LO im. Kazimierza Jagiellończyka w Sieradzu

– geografia

język angielski

język hiszpański

Przedmioty punktowane przy rekrutacji: język polski, matematyka, geografia, język obcy*.

Absolwenci tej klasy są przygotowani do studiów na kierunkach: turystyka i rekreacja, hotelarstwo, europeistyka a także do studiów filologicznych np. filologia angielska, romańska, iberystyka i inne.

Klasa B – humanistyczno-prawna

– język polski

– historia

język angielski

– język niemiecki

Przedmioty punktowane przy rekrutacji: język polski, matematyka, historia, język obcy*.

Absolwenci tej klasy są przygotowani, by kontynuować edukację na kierunkach: prawo i administracja, filologia polska, pedagogika, filozofia, psychologia i inne.

Klasa C – medyczna

– biologia

– chemia

– język niemiecki

Przedmioty punktowane przy rekrutacji: język polski, biologia, język obcy, matematyka.

Absolwenci tej klasy są przygotowani do studiów na kierunkach: medycyna, farmacja, stomatologia, ratownictwo medyczne, położnictwo, biologia, kryminalistyka i inne.

Klasa D – politechniczna

– matematyka

– fizyka

– informatyka

– język niemiecki

Przedmioty punktowane przy rekrutacji: język polski, język obcy*, matematyka, fizyka.

Absolwenci tej klasy są przygotowani do studiów na kierunkach: informatyka, matematyka, fizyka, na wszystkich kierunkach uczelni technicznych i politechnicznych.

*ocena wyższa na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej